WSPOMNIENIA

KOLACJA 10 RĄK - 10 MOMENTÓW 2016

EDYCJA 2016

EDYCJA 2017

 

10 RĄK - 10 MOMENTÓW

niezwykła kolacja

Podczas wyjątkowego wydarzenia jakim będzie kolacja ’10 rąk – 10 momentów’ Goście będą mieli okazję poznać filozofię LIVE. Kolacja będzie połączeniem prawdziwej natury otaczającej Heron Live Hotel *****, prawdziwych smaków przygotowywanych na naszych oczach przez pięciu Szefów Kuchni oraz prawdziwej muzyki na żywo podczas kolacji.

Kolacja odbędzie się 11 listopada 2017 w Sali Bankietowej Heron Live Hotel z widokiem na Jezioro Rożnowskie i otaczającą je naturę. Tuż przed kolacją Goście będą mogli podziwiać wystawę obrazów lokalnego artysty tworzącego w Dublinie - Pawła Jasińskiego, którego obraz inspirowany kolacją '10 rąk - 10 momentów' zaprezentowany będzie podczas kolacji. Event prowadzony będzie przez wyjątkowego znawcę smaków i Szefa Kuchni Marka Widomskiego, który wtajemniczy Gości w  pracę pięciu Szefów Kuchni i to, jak kreują smaki, które później widzimy na talerzach. Kulinarnie event wspomagać będą jedne z najlepszych firm gastronomicznych: Tom Gast, Rational, Zaczyk, Farutex, Diluva. Podczas kolacji do kazdego z dań sommelier Dawid Migacz dobierze wina od Domu Wina, piwa z lokalnego browaru Trzy Korony oraz wyjątkową whisky Glenmorangie. Barista Piotr Cymorek zaskoczy Gości również wyjątkową kawą dobraną specjalnie do smaków skomponowanych w pre dessert. Cały wieczór umilać będzie muzyka na żywo w wykonaniu lokalnych artystów. Kolacja zakończy się prezentacją najnowszego modelu Maserati Ghibli. Tuż po zakończeniu kolacji Goście będą mieli okazję uczestniczyć w afterparty w Klubie Muzycznym Hangar.

Zapraszamy na następną edycję, która odbędzie się 10.11.2018

NIEZWYKLI SZEFOWIE KUCHNI

Pięciu wybitnych Szefów Kuchni na co dzień gotujących w najlepszych restauracjach z całej Polski, jeden wieczór - jedna kolacja, innowacyjne dania autorskie, niesamowite smaki. Kolacja to 10 momentów degustacyjnych dzięki czemu Gość może poznać po 2 autorskie momenty każdego Szefa Kuchni.

 

KRZYSZTOF MAŁOCHA Szef Kuchni Heron Live Hotel***** - Kreatywny, zabawny, o silnej osobowości. Swoje cechy odsłania w kreowanych przez siebie daniach. Jak sam mówi –W kuchni najważniejszy jest smak. Posiada niesamowitą umiejętność wyprzedzania myśli Gości o tym, czego mają ochotę spróbować. Swoje dania dopracowuje w najmniejszych szczegółach.

TOMASZ DZIURA Szef Kuchni Hotel Galaxy**** - Duch nowoczesnego podejścia do dań polskich i ciekawego wykonania włoskiej klasyki, na stałe zagościł w jego kuchni. Dbając o zachowanie polskości jednocześnie korzysta z nowych, światowych trendów. Po prostu ubiera w te trendy nasze regionalne produkty. Często sięga także po lody własnego wyrobu, pierogi, a także pieczywo.Zwycięzca Noble Night 2016.

PAWEŁ KRAS - Szef Kuchni Bottiglieria 1881 - Młody Talent 2016 Region Małopolska – Podkarpacie – Bieszczady – Górny Śląsk. Swój talent rozwijał m.in. w krakowskiej Ancorze oraz we Francji. Jego dewiza życiowa to  szacunek do tradycji oraz produktów, które wykorzystuje w swojej kuchni. Świeże spojrzenie w polskiej gastronomii na regionalny dorobek Polski. Jego twórczość to najprostsza forma - najlepszej jakości produktu.

KONRAD KORSZLA - Z-ca Szefa Kuchni i Szef Cukierni Restauracja Trzy Rybki - Hotelu Starym*****
Mistrz cukierniczy, absolwent Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie.Na jego doświadczenie zawodowe składa się praca w kilku krakowskich cukierniach i wiele szkoleń w Polsce i za granicą. Może pochwalić się przygotowaniem deseru dla papieża Benedykta podczas jego pielgrzymki do polski i pobytu w Krakowie, a także przygotowaniem tradycyjnych specjałów podczas dni kultury polskiej w Pekinie. Zdobył III miejsce w konkursie na deser na targach Expo Sweet (2015), I miejsce w kategorii deser w konkursie Wine & Food Noble Night (2011). W tworzeni deserów stara się używać składników z regionu, jeżeli są dostępne, ale lubi eksperymentować z egzotycznymi składnikami.

KRZYSZTOF ŻUREK - Szef Kuchni Restauracja Trzy Rybki - Hotel Stary*****
Pochodzi i mieszka na stałe w Krakowie. Z wykształcenia kucharz, z zamiłowania kucharz. Należy do pokolenia, które zmieniało kształt i sposób myślenia o polskiej gastronomii. Przygodę z nowoczesną kuchnią rozpoczął w Restauracji pod Różą, gdzie miał okazję współpracować z Alfredo Chiocchetti jego mistrzem i przewodnikiem. Doświadczenie zdobywał w wielu innych renomowanych restauracjach w całej Polsce w tym między innymi w Restauracji Concept Warszawa, Monopol Katowice, Restauracji Biblioteka Warszawa, Monopol Wrocław, Concept13 w warszawskim DH Vitkac. Praktykę zdobywał równocześnie poza graniacmi Polski, u boku najlepszych kucharzy w takich renomowanych restuaracjach jak Pichler Bolzano, Al Bersagliere Mantua czy Onice Florencja. Wszystkie mogące pochwalić się rekomendacją przewdonika Michelin. Bardzo ceni różnorodność i jakość włoskich produktów. Lubi łamać standardy, prowokować odważnymi zestawieniami smaków, których nieustannie poszukuje.

SZTUKA PODCZAS KOLACJI

WYSTAWA MALARSTWA PAWŁA JASIŃSKIEGO

'10 rąk - 10 momentów' to nie tylko kolacja. Podczas tego wyjątkowego wieczoru Goście będą mieli okazję także uczestniczyć w wydarzeniach towarzyszących. Jedym z nich będzie wystawa malarstwa niezwykle utalentowanego, lokalnego artysty Pawła Jasińskiego, na codzień tworzącego w Irlandii. Wystawę będzie można podziwiać tuż przed kolacją w hotelowym lobby. Kolację wzbogaci także odsłonięcie specjalnego obrazu zainspirowanego wydarzeniem '10 rąk - 10 momentów'.