JEZIORO ROŻNOWSKIE

ZBIORNIK ZAPOROWY W DOLINIE DUNAJCA

Nieregularny kształt jeziora uwarunkowany jest morfologią doliny Dunajca. Silnie rozwiniętą linię brzegową cechują liczne półwyspy oraz zatoczki znajdujące się u ujścia potoków wpadających do Dunajca. Na jeziorze znajduje się "Małpia Wyspa", jest to wzgórze (dawniej grodzisko), które po zalaniu doliny Dunajca w 1942 roku stało się wyspą, a jest dziś obszarem szczególnej ochrony krajobrazu i rezerwatem ptaków. W rejonie jeziora co roku gnieździ się 165 gatunków ptaków, w tym tak rzadkie, jak pojawiający się w rozlewiskach na pograniczu Gródka i Bartkowej bocian czarny.
Jezioro obfituje również w różne gatunki ryb. Złowić tu można: leszcze, płocie, okonie, sandacze, szczupaki, bolenie, sumy, węgorze, karpie, liny oraz klenie. 

Zalew Rożnowski 
N 49o 43' 56" E 20o 42' 52" 
To zbiornik zaporowy, powstały w wyniku spiętrzenia rzeki Dunajec, w celu wybudowania Elektrowni Rożnów (początki budowy elektrowni w roku 1935).

Podstawowe informacje o jeziorze:
•    powierzchnia: 1600 ha
•    długość: 22 km
•    szerokość: 1-2 km
•    maksymalna głębokość: 35 m
•    wysokość lustra wody przy średnim stanie wody: 265 m n.p.m.
•    pojemność całkowita 193 mln m³

OFF-ROAD

EKSTREMALNE WRAŻENIA

Beskid Niski to kraina o wspaniałych walorach krajobrazowych i terenowych. Można tu zasmakować przygody za kierownicą samochodu 4x4, pokonując trasę ok. 70 km pełną naturalnych przeszkód terenowych pod okiem instruktora Off-Road. Podczas wyprawy zwiedzimy: cmentarz z I Wojny Światowej, obiekty sakralne na Szlaku Architektury drewnianej, bądź opuszczone łemkowskie wsie. w trakcie wyprawy przygotowaliśmy pieczenie kiełbasek w plenerze lub przekąskę w stylu schroniskowym przy mniej dogodnej aurze. Prosimy o rezerwację w recepcji hotelowej z jednodniowym wyprzedzeniem. 

SKAŁKI WSPINACZKOWE

30M WYSOKOŚCI

Kompleks skałek rożnowskich znajduje się nad brzegiem Jeziora Rożnowskiego, w miejscu dawnego kamieniołomu, poniżej drogi biegnącej z Rożnowa (kościół) w stronę Bartkowej i Gródka n. Dunajcem. Kilkanaście skał różnej wielkości utworzonych jest z piaskowca ciężkowickiego. Najważniejszą część skałek tworzy ciągnąca się przez 250 m grzęda skalna. 

Najwyższa z kulminacji dochodzi do 30 m wysokości. Warto zauważyć, że kompleks pełen jest różnorodnych dróg wspinaczkowych, od bardzo łatwych do takich dla prawdziwych mistrzów wspinaczki.

WINNICA CHODOROWA

REGIONALNE WINA

Ciepła wiosna, gorące lato i delikatna jesień pozwala na hodowlę winorośli i produkcję wysokogatunkowego wina. Winnica Chodorowa prezentuje świat winiarzy, pozwala skosztować miejscowych win oraz wziąć udział w winobraniu. Wina z winnicy Chodorowa nasi Goście mogą zakupić w hotelowym Butiku oraz skosztować w hotelowych Restauracjach. Zwiedzanie winnicy i degustacja 4 win 25 zł/os.

www.winnicachodorowa.pl

Prosimy o rezerwacje wizyty w winnicy dzień wcześniej pod numerem telefonu: 663 763 951.

odległość od Hotelu - 21 km
czas przejazdu samochodem - 28 min

WINNICA NOWIZNY

POŁOM MAŁY

Winnica Nowizny to gospodarstwo ukierunkowane na uprawę winorośli i ich przetwórstwo. Prowadzi również hodowlę danieli, oferuje miejsca noclegowe, park linowy dla dzieci i zjazdy linowe dla dorosłych. Idea gospodarstwa to harmonia z naturą. W winnicy można również skorzystać z warsztatów z zakresu uprawy winorośli i ich przetwórstwa.

www.winnicanowizny.pl

odległość od Hotelu - 23 km
czas przejazdu samochodem - 30 min

 

ZAMEK STARA BAŚŃ

STAROPOLSKI ZAMEK

Stara Baśń jest obiektem wybudowanym w malowniczym mieście Grybów. Jest to miejsce utrzymane w klimacie staropolskiego zamku, które pozwala poczuć ówczesną atmosferę.

Możecie Państwo przechadzać się u nas galeriami prawdziwego, czterometrowego muru połączonego z dwoma basztami w swoisty system fortyfikacji. Z ich szczytu rozpościera się piękny widok na okolicę. Przytulne, tradycyjne wnętrza wykończone są w kamieniu, cegle i drewnie. Nastrój Starej Baśni dodatkowo podkreślają pieczołowicie dobrane elementy wystroju, starodawne przyrządy i eksponaty. Staraliśmy się tchnąć w to miejsce duszę, poświęcając mu mnóstwo serca i ciężkiej pracy. Zachęcamy do odwiedzenia nas i ocenienia efektów. Strona ta powstała z zamysłem promocji Starej Baśni oraz informowania Państwa w możliwie jak najbardziej przystępny sposób o naszej ofercie, atrakcjach oraz planach. Cały czas pracujemy nad rozbudową naszego zaplecza i poszerzeniem asortymentu usług. Z chęcią powiadomimy o nowościach i realizowaniu kolejnych postawionych sobie celów. Prosimy o kierowanie wszelkich uwag i sugestii co do działania oraz treści strony drogą mailową. Dziękujemy za odwiedziny i życzymy miłego przeglądania.

www.zamekstarabasn.pl/

odległość od Hotelu - 25 km
czas przejazdu samochodem - 30 min

KOŚCIÓŁ W TROPIU

KOŚCIÓŁ PW ŚW. ŚWIERADA I BENEDYKTA W TROPIU

Jeden z najstarszych kościołów murowanych z przełomu XI/XII w., w stylu romańskim w Małopolsce. Powstał w miejscu Pustelni Św. Świerada. W 1045 roku miał go ufundować król Kazimierz Odnowiciel.

odległość od Hotelu - 18 km
czas przejazdu samochodem - 24 min

MOST STACHA

ZNAMIROWICE

Kamienna budowla znajdująca się w Znamirowicach, która uważana za największy na świecie most kamienny zbudowany własnoręcznie przez jednego człowieka - Jana Stacha - nad głębokim jarem w latach ‘70 XX w. Powodem budowy tegoż mostu był brak dojazdu do gospodarstwa.

odległość od Hotelu - 20 km
czas przejazdu samochodem - 25 min

RUINY ZAMKU GRYFITÓW

ROŻNÓW

Ruiny średniowiecznego zamku rycerskiego z XIV wieku w stylu gotyckim, który strzegł szlaku handlowego prowadzącego z Krakowa na Węgry. Ruiny znajdują się na stromym wzgórzu na Dunajcem, pierwotnie stała tam strażnica wzniesiona w XIII wieku przez ród Gryfitów. Zamek, kamienna budowla w stylu gotyckim, został zbudowany w okresie między 1336 a 1370.

odległość od Hotelu - 14 km
czas przejazdu samochodem - 19 min

ZAMEK TROPSZTYN

MIEJSCE UKRYCIA SKARBU INKÓW

Zamek z XIII wieku, broniący biegnącego tamtędy szlaku handlowego na Węgry. Odkupiony w 1990r. zamek został odbudowany i zrekonstruowany. Posiada lądowisko dla
helikopterów. Zamek ten, położony w bajkowej scenerii, na brzegu Dunajca, na niewielkim wzgórzu, ma bogatą historię, opiewaną w barwnych legendach o dawnych zbójach i skarbie ukrytym tu przez Inków peruwiańskich. Termin zwiedzania: lipiec, sierpień.
www.polinar.pl/tropsztyn

odległość od Hotelu - 20 km
czas przejazdu samochodem - 26 min

SKAMIENIAŁE MIASTO

RÓŻNORODNE FORMY SKALNE

Zgrupowanie interesujących form skalnych, które są jednym z najcenniejszych elementów przyrody nieożywionej Ciężkowicko – Rożnowskiego Parku Krajobrazowego. Zabytek przyrody. Wszystkie wychodnie, roślinność na tym terenie objęte są prawną chroną. www.skamienialemiasto.pl
 

odległość od Hotelu - 27 km
czas przejazdu samochodem - 38 min

LOTNISKO W ŁOSOSINIE DOLNEJ

AEROKLUB PODHALAŃSKI

Lotnisko cywilne, które powstało w 1960 r. należące do Aeroklubu Podhalańskiego. Organizuje loty zapoznawcze nad Jeziorem Rożnowskim i najbliższą okolicą, pokazy lotnicze, akrobacje, loty szybowcowe i szkolenia. www.aph.org.pl

odległość od Hotelu - 20 km
czas przejazdu samochodem - 23 min

SĄDECKI RYNEK Z RATUSZEM

NOWY SĄCZ

Nowosądecki Rynek został wytyczony w 1292r. Zwarta zabudowa zabytkowych, jednopiętrowych kamieniczek powstała po pożarze miasta w 1894r. W kamienicach zachowały się gotyckie sklepienia piwnic oraz przejezdne sienie wraz z renesansowymi portalami. W centralnym punkcie Rynku stoi Ratusz zbudowany w 1897r. w stylu eklektycznym z przepiękną salą reprezentacyjną. Na uwagę zasługuje także wysunięta wieża z zabytkowym zegarem. Ratusz możliwy jest do zwidzania w ramach godzin pracy Urzędu Miasta.

odległość od Hotelu - 14 km
czas przejazdu samochodem - 19 min

MIASTECZKO GALICYJSKIE

POCZUJ ATMOSFERĘ DZIEWIĘTNASTOWIECZNEJ GALICJI

Prezentuje fragmenty zabudowy małomiasteczkowej z końca XIX wieku, obejmującej niewielki plac rynkowy i pierzeje z kilkunastoma domami. Między innymi można w nim zwiedzić ratusz, dwór szlachecki i domu mieszczańskie. W odtworzonych budynkach znajdują się: poczta galicyjska, apteka, straż pożarna, pracownia krawiecka, fryzjer, szewc, fotograf, gabinet dentystyczny, gabinet fryzjerski, drukarnia, warsztat garncarski.

ZWIEDZANIE:
Od 1 maja do 15 października:
wtorek-niedziela: godz. 10.00-18.00
poniedziałek - nieczynne
Od 16 października do 30 kwietnia:
wtorek-niedziela: 9.00-16.00
poniedziałek - nieczynne
BILETY:
Spacer po Miasteczku bez zwiedzania wnętrz jest bezpłatny.
Zwiedzanie ekspozycji wnętrz:
bilet normalny - 7 zł, bilet ulgowy - 5 zł
Dniem wolnym od opłat za zwiedzanie ekspozycji wnętrz jest sobota.
Informacje o Miasteczku Galicyjskim na stronie Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu: LINK

odległość od Hotelu - 16 km
czas przejazdu samochodem - 21 min

SĄDECKI PARK ETNOGRAFICZNY

JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH SKANSENÓW W POLSCE

Jeden z największych skansenów w Polsce. Obejmuje obszar 20ha, na których zaprezentowano architekturę drewnianą i tradycyjną kulturę ludową historycznej Sądecczyzny. Na obszarze parku znajdują się 62 obiekty, w których znajdują się stałe ekspozycje wnętrz mieszkalnych, gospodarczych, przemysłowych, zróżnicowanych majątkowo i społecznie. 
www.muzeum.sacz.p

odległość od Hotelu - 16 km
czas przejazdu samochodem - 21 min

GOSPODARSTWO PASIECZNE

SĄDECKI BARTNIK

Sądecki Bartnik to gospodarstwo pasieczne znane na całym świecie. Chociaż swoje miody dostarcza do wielu krajów, silnie stawia na regionalizm i tradycję. w gospodarstwie pasiecznym można zwiedzić muzeum pszczelarstwa, zwierzyniec, miodową spiżarnię, a także skorzystać z Restauracji "Bartna Chata" oferującej dania z regionalnych składników lub z klimatycznych noclegów w domu gościnnym "u babci Marysi".

odległość od Hotelu - 23 km
czas przejazdu samochodem - 27 min

PLATFORMA WIDOKOWA

WOLA KROGULECKA

Spiralna, fantazyjna i jedyna w swoim rodzaju platforma widokowa na Woli Kroguleckiej. Platforma znajduje się na otwartej przestrzeni na wysokości ok. 550 m n.p.m., nad Doliną Popradu. Rozpościerają się stąd wspaniałe widoki na Beskid Sądecki, w tym Pasmo Radziejowej, rzekę Poprad, Kotlinę Sądecką i odległy Beskid Wyspowy.

odległość od Hotelu - 32 km
czas przejazdu samochodem - 39 min

TAMA W ROŻNOWIE

ROŻNÓW

Budowa elektrowni w Rożnowie rozpoczęła się w okresie drugiej wojny światowej. Zapora liczy 49 metrów wysokości i 550 metrów długości. Decyzję o budowie zapory podjęto po rozległej powodzi w 1934 roku, która pochłonęła wiele ofiar na terenie Doliny Dunajca. Dziś zapora pełni funkcję przeciwpowodziową, produkuje energię elektryczną a także jest atrakcją dla turystów. 

odległość od Hotelu - 14 km
czas przejazdu samochodem - 17 min

JAŚKOWY SAD

CZCHÓW

Jaśkowy Sad to wyjątkowe miejsce, w którym hodowane są alpaki. Z wełny tych zwierząt produkowane są antyalergiczne kołdry, poduszki i kocyki dla dzieci. Jest to wspaniałe miejsce do odwiedzin z dziećmi. Telefon: 606 700 638

odległość od Hotelu - 25 km
czas przejazdu samochodem - 30 min

KOPALNIA SOLI W BOCHNI

Kopalnia Soli Bochnia – nieczynna zabytkowa kopalnia soli, która prowadziła eksploatację od 1251 do 1990 roku; obecnie częściowo udostępniona do zwiedzania jako obiekt turystyczny, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

odległość od Hotelu - 50 km
czas przejazdu samochodem - 50 min

PIENIŃSKI PARK NARODOWY

Pieniński Park Narodowy zajmuje najcenniejsze pod względem krajobrazowym i przyrodniczym obszary Pienin Właściwych: Masyw Trzech Koron, Pieniny Czorsztyńskie, Pieninki, Przełom Dunajca. Z Pienin Spiskich włączone zostały w obszar parku tylko Zielone Skałki. Ma najwyższy wśród wszystkich polskich parków narodowych wskaźnik nasilenia ruchu turystycznego w przeliczeniu na 1 ha powierzchni. Dla turystów udostępniono 35 km szlaków. Zalicza się do nich również stanowiący atrakcję na skalę europejską spływ tratwami przełomem Dunajca (jego trasę można przejść także pieszo Drogą Pienińską). Dla turystów przygotowano galerie widokowe na Trzech Koronach i Sokolicy. Atrakcją turystyczną jest również Zamek w Czorsztynie. 53% powierzchni parku to własność Skarbu Państwa (ponad połowa zakupiona jeszcze w czasach II Rzeczypospolitej), reszta to tereny prywatne na których prowadzona jest działalność gospodarcza.


odległość od Hotelu - 70km
czas przejazdu samochodem - 60min