REJS KATAMARANEM Z PROSECCO I OWOCAMI

Z hotelowej mariny możesz wypłynąć w podróż - cichą,  bezpieczną i luksusową łodzią solarną. Popołudniowy rejs z winem  i owocami może być niestandardowa forma na rozpoczęcie interesującego wieczoru.

Cena wynajmu za 1h - 550 PLN

KOLACJA NA POMOŚCIE

ROMANTYCZNE CHWILE 

Romantyczna kolacja pełna afrodyzjaków, ze spektakularnym widokiem z pomostu jachtowego.

Aranżacja stołu, indywidualny service i niebanalne połączenie smaków zapewni niezapomniane wspomnienia.

W cenie: 3 – daniowa kolacja z menu Szefa kuchni i butelka Prosecco.

Cena: 1000 PLN / 2 osoby

VIP DUO

To błogi czas spędzony we dwoje w hotelowym LIVE SPA.

Aromatyczne masaże i zmysłowa kąpiel w intymnej atmosferze.

Wino musujące oraz przystawka z afrodyzjaków z nastrojową muzyką.

Cena: 900 PLN / 2 osoby

WYCIECZKA DO WINNICY GRÓDEK

„Aby zrobić wielkie wino, trzeba szaleńca, który założy winnicę (…)”

Zapraszamy na spacer po winnicy, zapoznanie się z procesem produkcji

oraz degustację na klimatycznym tarasie widokowym.

Rezerwacja i płatność bezpośrednio w WINNICY GRÓDEK.   

Dane kontaktowe:

TEL:  +48 667 942 105

E - MAIL: biuro@winnicagrodek.pl

odległość od Hotelu - 5 km

czas przejazdu samochodem - 5 min

 

WINNICA CHODOROWA

REGIONALNE WINA

Ciepła wiosna, gorące lato i delikatna jesień pozwala na hodowlę winorośli i produkcję wysokogatunkowego wina. Winnica Chodorowa prezentuje świat winiarzy, pozwala skosztować miejscowych win oraz wziąć udział w winobraniu. Wina z winnicy Chodorowa nasi Goście mogą zakupić w hotelowym Butiku oraz skosztować w hotelowych Restauracjach. Zwiedzanie winnicy i degustacja 4 win 25 zł/os.

www.winnicachodorowa.pl

Prosimy o rezerwacje wizyty w winnicy dzień wcześniej pod numerem telefonu: 663 763 951.

odległość od Hotelu - 21 km
czas przejazdu samochodem - 28 min

LOTY WIDOKOWE

AEROKLUB PODHALAŃSKI

Lotnisko cywilne, które powstało w 1960 r. należące do Aeroklubu Podhalańskiego. Organizuje loty zapoznawcze nad Jeziorem Rożnowskim i najbliższą okolicą, pokazy lotnicze, akrobacje, loty szybowcowe i szkolenia. www.aph.org.pl

odległość od Hotelu - 20 km
czas przejazdu samochodem - 23 min

RAFTING NA RZECE DUNAJEC

ZABAWA DLA CAŁEJ RODZINY 

Idealny pomysł na dzień w wodnym plenerze Pienińskiego Parku Narodowego .

Atrakcje można wzbogacić o wycieczkę rowerową lub pieszą malowniczymi trasami trekkingowymi.

Rezerwacja i płatność bezpośrednio w bazie PORT PIENIN.  

Dane kontaktowe:

TEL: +48 721 977 632

E - MAIL: portpienin@op.pl

SKAŁKI WSPINACZKOWE

30M WYSOKOŚCI

Kompleks skałek rożnowskich znajduje się nad brzegiem Jeziora Rożnowskiego, w miejscu dawnego kamieniołomu, poniżej drogi biegnącej z Rożnowa (kościół) w stronę Bartkowej i Gródka n. Dunajcem. Kilkanaście skał różnej wielkości utworzonych jest z piaskowca ciężkowickiego. Najważniejszą część skałek tworzy ciągnąca się przez 250 m grzęda skalna. 

 

KOŚCIÓŁ W TROPIU

KOŚCIÓŁ PW ŚW. ŚWIERADA I BENEDYKTA W TROPIU

Jeden z najstarszych kościołów murowanych z przełomu XI/XII w., w stylu romańskim w Małopolsce. Powstał w miejscu Pustelni Św. Świerada. W 1045 roku miał go ufundować król Kazimierz Odnowiciel.

odległość od Hotelu - 18 km
czas przejazdu samochodem - 24 min

ZAMEK TROPSZTYN

MIEJSCE UKRYCIA SKARBU INKÓW

Zamek z XIII wieku, broniący biegnącego tamtędy szlaku handlowego na Węgry. Odkupiony w 1990r. zamek został odbudowany i zrekonstruowany. Posiada lądowisko dla
helikopterów. Zamek ten, położony w bajkowej scenerii, na brzegu Dunajca, na niewielkim wzgórzu, ma bogatą historię, opiewaną w barwnych legendach o dawnych zbójach i skarbie ukrytym tu przez Inków peruwiańskich. Termin zwiedzania: lipiec, sierpień.
www.polinar.pl/tropsztyn

odległość od Hotelu - 20 km
czas przejazdu samochodem - 26 min

TAMA W ROŻNOWIE

ROŻNÓW

Budowa elektrowni w Rożnowie rozpoczęła się w okresie drugiej wojny światowej. Zapora liczy 49 metrów wysokości i 550 metrów długości. Decyzję o budowie zapory podjęto po rozległej powodzi w 1934 roku, która pochłonęła wiele ofiar na terenie Doliny Dunajca. Dziś zapora pełni funkcję przeciwpowodziową, produkuje energię elektryczną a także jest atrakcją dla turystów. 

odległość od Hotelu - 14 km
czas przejazdu samochodem - 17 min

JAŚKOWY SAD

CZCHÓW

Jaśkowy Sad to wyjątkowe miejsce, w którym hodowane są alpaki. Z wełny tych zwierząt produkowane są antyalergiczne kołdry, poduszki i kocyki dla dzieci. Jest to wspaniałe miejsce do odwiedzin z dziećmi. Telefon: 606 700 638

odległość od Hotelu - 25 km
czas przejazdu samochodem - 30 min

PLATFORMA WIDOKOWA

WOLA KROGULECKA

Spiralna, fantazyjna i jedyna w swoim rodzaju platforma widokowa na Woli Kroguleckiej. Platforma znajduje się na otwartej przestrzeni na wysokości ok. 550 m n.p.m., nad Doliną Popradu. Rozpościerają się stąd wspaniałe widoki na Beskid Sądecki, w tym Pasmo Radziejowej, rzekę Poprad, Kotlinę Sądecką i odległy Beskid Wyspowy.

odległość od Hotelu - 32 km
czas przejazdu samochodem - 39 min

PIENIŃSKI PARK NARODOWY

Pieniński Park Narodowy zajmuje najcenniejsze pod względem krajobrazowym i przyrodniczym obszary Pienin Właściwych: Masyw Trzech Koron, Pieniny Czorsztyńskie, Pieninki, Przełom Dunajca. Z Pienin Spiskich włączone zostały w obszar parku tylko Zielone Skałki. Ma najwyższy wśród wszystkich polskich parków narodowych wskaźnik nasilenia ruchu turystycznego w przeliczeniu na 1 ha powierzchni. Dla turystów udostępniono 35 km szlaków. Zalicza się do nich również stanowiący atrakcję na skalę europejską spływ tratwami przełomem Dunajca (jego trasę można przejść także pieszo Drogą Pienińską). Dla turystów przygotowano galerie widokowe na Trzech Koronach i Sokolicy. Atrakcją turystyczną jest również Zamek w Czorsztynie. 53% powierzchni parku to własność Skarbu Państwa (ponad połowa zakupiona jeszcze w czasach II Rzeczypospolitej), reszta to tereny prywatne na których prowadzona jest działalność gospodarcza.


odległość od Hotelu - 70km
czas przejazdu samochodem - 60min

SKAMIENIAŁE MIASTO

RÓŻNORODNE FORMY SKALNE

Zgrupowanie interesujących form skalnych, które są jednym z najcenniejszych elementów przyrody nieożywionej Ciężkowicko – Rożnowskiego Parku Krajobrazowego. Zabytek przyrody. Wszystkie wychodnie, roślinność na tym terenie objęte są prawną chroną. www.skamienialemiasto.pl
 

odległość od Hotelu - 27 km
czas przejazdu samochodem - 38 min

SĄDECKI RYNEK Z RATUSZEM

NOWY SĄCZ

Nowosądecki Rynek został wytyczony w 1292r. Zwarta zabudowa zabytkowych, jednopiętrowych kamieniczek powstała po pożarze miasta w 1894r. W kamienicach zachowały się gotyckie sklepienia piwnic oraz przejezdne sienie wraz z renesansowymi portalami. W centralnym punkcie Rynku stoi Ratusz zbudowany w 1897r. w stylu eklektycznym z przepiękną salą reprezentacyjną. Na uwagę zasługuje także wysunięta wieża z zabytkowym zegarem. Ratusz możliwy jest do zwidzania w ramach godzin pracy Urzędu Miasta.

odległość od Hotelu - 14 km
czas przejazdu samochodem - 19 min

SĄDECKI PARK ETNOGRAFICZNY

JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH SKANSENÓW W POLSCE

Jeden z największych skansenów w Polsce. Obejmuje obszar 20ha, na których zaprezentowano architekturę drewnianą i tradycyjną kulturę ludową historycznej Sądecczyzny. Na obszarze parku znajdują się 62 obiekty, w których znajdują się stałe ekspozycje wnętrz mieszkalnych, gospodarczych, przemysłowych, zróżnicowanych majątkowo i społecznie. 
www.muzeum.sacz.p

odległość od Hotelu - 16 km
czas przejazdu samochodem - 21 min

MIASTECZKO GALICYJSKIE

POCZUJ ATMOSFERĘ DZIEWIĘTNASTOWIECZNEJ GALICJI

Prezentuje fragmenty zabudowy małomiasteczkowej z końca XIX wieku, obejmującej niewielki plac rynkowy i pierzeje z kilkunastoma domami. Między innymi można w nim zwiedzić ratusz, dwór szlachecki i domu mieszczańskie. W odtworzonych budynkach znajdują się: poczta galicyjska, apteka, straż pożarna, pracownia krawiecka, fryzjer, szewc, fotograf, gabinet dentystyczny, gabinet fryzjerski, drukarnia, warsztat garncarski.

ZWIEDZANIE:
Od 1 maja do 15 października:
wtorek-niedziela: godz. 10.00-18.00
poniedziałek - nieczynne
Od 16 października do 30 kwietnia:
wtorek-niedziela: 9.00-16.00
poniedziałek - nieczynne
BILETY:
Spacer po Miasteczku bez zwiedzania wnętrz jest bezpłatny.
Zwiedzanie ekspozycji wnętrz:
bilet normalny - 7 zł, bilet ulgowy - 5 zł
Dniem wolnym od opłat za zwiedzanie ekspozycji wnętrz jest sobota.
Informacje o Miasteczku Galicyjskim na stronie Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu: LINK

odległość od Hotelu - 16 km
czas przejazdu samochodem - 21 min

RUINY ZAMKU GRYFITÓW

ROŻNÓW

Ruiny średniowiecznego zamku rycerskiego z XIV wieku w stylu gotyckim, który strzegł szlaku handlowego prowadzącego z Krakowa na Węgry. Ruiny znajdują się na stromym wzgórzu na Dunajcem, pierwotnie stała tam strażnica wzniesiona w XIII wieku przez ród Gryfitów. Zamek, kamienna budowla w stylu gotyckim, został zbudowany w okresie między 1336 a 1370.

odległość od Hotelu - 14 km
czas przejazdu samochodem - 19 min