AKTUALNA WYSTAWA

30.08.2019

Heron Live Hotel ***** i Liszka Art Gallery zapraszają na wystawę malarstwa

MICHAŁA LISZKI

WYSTAWA OBRAZÓW 22.09 - 25.10  

Restauracja Marina - Marina ART Gallery 

 

ALEKSANDER MROWIEC

16.06 - 17.07

Aleksander Mrowiec to artysta młodego pokolenia. Jego prace zwracają uwagę na to, że sztuka niesie ze sobą nie tylko piękno przez ogólnie rozumiane poczucie estetyki. Sztuka to forma wyrazu emocji, które w tym przypadku są dla artysty bardzo silne, zdecydowane, a przede wszystkim bardzo szczere. Prezentowana wystawa to zbiór prac stanowiący autoterapię dla artysty. Odbiega ona od obrazu miłego wizualnie, glęboko wyraża przezycia i emocje. Staje się ona sposobem komunikacji z otoczeniem. Nawiązując do twórczości Van Gogha, jego życiorysu i malowania bez kompromisu malarstwo Mrowca jest sztuką takiej bezkompromisowej wypowiedzi. 

ANNA TOKARSKA

30.05 - 16.06

Urodzona w 1982 r. w Opolu. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na Wydziale Fotogrfia i Multimedia. Laureatka wielu nagród i wyróżnień w międzynarodowych konkursach fotograficznych w tym m.in. IPA International Photography Awards, Natural Density Awards. Jej tworczość prezentowana była na wystawach w Polsce i za granicą. Wcześniej, przez ponad dekadę pracowała jako modelka dla największych domów mody i czasopism na świecei, m.in. Valentino, Versace, Christian Dior, Vogue, Roverto Cavalli i wielu innych. 

MICHAŁ JASIEWICZ

27.04.2019

1996-2002  - Politechnika Krakowska, Wydział Architektury, kierunek Architektura i Urbanistyka.

Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Od 1998 roku pracuje jako architekt i urbanista w ramach rodzinnej „Autorskiej Pracowni Projektowej Architektura”

Pracę zawodową łączył od początku z pasją tworzenia. Z czasem malarstwo akwarelowe stało się równorzędnym zajęciem a jego prace zaczęły być prezentowane na wystawach w kraju i za granicą.

W przeciwieństwie do swojej edukacji technicznej postrzega akwarelę jako kategorię malarstwa / sztuki, a nie grafiki. Elementy architektury często pojawiają się w jego pracach, choć są nigdy nie są reprezentowane bezpośrednio. Są zwykle częścią szerszego krajobrazu kulturowego, gdzie współistnienie naturalnego krajobrazu i ludzkich artefaktów stanowi pretekst który umożliwia artyście stworzenie w pół realistycznej, na wpół poetyckiej wizji świata. Wizji ulotnej jak zmieniające się światło lub pory roku. Powstałe prace są często inspirowane błyskiem światła na fasadzie budynku, połyskującą powierzchnią wody, falującym niebem, a nie przez konkretny obiekt .

KRZYSZTOF BOJARCZUK

15.10.2018

Pierwsze wakacyjne doświadczenia plastyczne przeżywałem we wsi rodzinnej mojej mamy, w Rowinach, na południowym Podlasiu. Młodzieńcza wolność, beztroska i nonszalancja wyzwalały pierwsze rysunki na piasku, drzwiach i ścianach zabudowań gospodarczych dziadków i stalinowskich kalendarzach rolniczych. Obserwacja płaskiego pejzażu, chmur na ogromnym niebie, prostej linii horyzontu pozwalały popaść w zadumę i melancholie. Tak we mnie rodził się artysta.

ALEKSANDRA ZAWIŚLAK

22.08.2018

Aleksandra Zawiślak Urodzona w 1991r. w Krakowie. Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.

,,Kosmos” przenosi widza w otwartą przestrzeń, zamieszkałą przez barwne, kuliste kształty. 

MAGDALENA GAWĘCKA

16.06.2018

Madeline Gavi - Magdalena Gawecka, absolwentka Polsko - Japonskiej Akademii Technik Komputerowych,
blogerka, youtuberka, modelka, reporterka ale przede wszystkim oddana sztuce malarka. Na co dzien
zajmujaca sie grafika komputerowa artystka, malarska pasja dzieli sie prowadzac własny kanał na YouTube.
Inspiracje twórcza czerpie ze swiata mody, Show-biznesu, pieknych kobiet oraz czestych podrozy. Kreska
dynamika i kolor w obrazach Madeline Gavi sprawiaja, ze jej malarstwo oglada sie z przyjemnoscia, a tematy
oddaja charakter i sposób rozczytywania swiata samej artystki.

LUDMIŁA SABADINI

14.04.2018

Urodziła sie i mieszka w Stargardzie. Po studiach w Wyzszej Szkole Sztuki Uzytkowej w Szczecinie (obecnie Akademia Sztuki) przez kilka lat prowadziła własna galerie sztuki. Jest Prezesem Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłosników Sztuk Plastycznych „BRAMA” i członkiem Zwiazku Polskich Artystów Plastyków Okreg Szczecin. Inicjuje i organizuje warsztaty plastyczne dla dzieci i młodziezy oraz plenery malarskie w kraju i za granica. Uprawia grafike warsztatowa i uzytkowa, jednak Jej pasja jest malarstwo. Posługuje sie róznymi technikami malarskimi odpowiednimi do sposobu realizacji swoich prac. Jej prace znajduja sie w zbiorach osób prywatnych i instytucji w: Niemczech, Francji, Rosji, Anglii, Szwajcarii i oczywiscie w Polsce. Nie bierze udziału w konkursach plastycznych i festiwalach sztuki, gdyz uwaza, ze twórczosc artystyczna jest rzecza niewymierna i nieporównywalna, a jej odbiór i ocena zawsze sa subiektywne.

 

PAWEŁ JASIŃSKI

11.03.2018

Paweł Jasiński, artystai projektant, urodził się w Gródku nad Dunajcem, ale tworzy w Irlandii. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu i uzyskał dyplom z Wystawiennictwa Muzealnego na Wydziale Sztuki Sakralnej Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła ii w Krakowie. Wielokrotny stypendysta, w tym Sapere Auso w Krakowie. Wystawiał swoje malarstwo w Polsce, Irlandii, Łotwie i Anglii. Namalowany przez niego portret Paula Brady, został umieszczony na ścianie jednego z budynków historycznej części Dublina – Temple Bar.W grudniu 2017r. Muzeum The Hunt w Limerick, zdecydowało się wystawić pracę „Kobieta na Temple Bar”, jako obraz miesiąca. Paweł podejmuje przeróżne tematy, które interpretuje na swój własny sposób. Bardzo często używa złota, które tworzy niepowtarzalną atmosferę w jego obrazach. Jednym z jego ulubionych motywów malarskich jest kobieta, często o nadnaturalnych kształtach i rozmiarach, symbol płodnościi macierzyństwa. Jasiński jest założycielem Tree Art Studio, które specjalizuje się w produkcji gadżetów, dla osób indywidualnych, firmi instytucji. Autor kubków promujących Polskę, zaprojektowanych dla Ambasady Polskiej w Dublinie.

JAKUB JAKUBOWSKI

24.02.2018

Jakub Jakubowski, rocznik 80. Mieszka i pracuje w Częstochowie. Absolwent Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Wydział Artystyczny – Malarstwo. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych, uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych. Trzykrotny stypendysta Prezydenta Miasta Częstochowy. Przewód doktorski zrealizował w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Na co dzień związany z Katedrą Malarstwa, Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie gdzie uczy malarstwa i rysunku. W pracy artystycznej łączy wątki figuracji,abstrakcji oraz przedmiotu poprzez, które usiłuje mierzyć się z rzeczywistością. Jest pomysłodawca i organizatorem wystaw: „Malarze” i „Rysunkarze” we współpracy z Regionalnym Towarzystwem Sztuk Pięknych Zachęta, które łączą prace artystyczną, naukową i dydaktyczną. Uczestnik międzynarodowych sympozjów których tematyką jest współczesne malarstwo.

 

HID YVLIF

13.01.2018 - 16.02.2018

Hid Yvlif to artysta który skupiony jest na pejzażu i pięknie natury. Pochodzący z gór północnej Ameryki łamie całkowicie trendy współczesnej sztuki. Tworząc obrazy czytelne w odbiorze, bardzo blisko realizmu umieszcza w nich elementy fantazji i tajemnicy. Hid twierdzi że jego malarstwo jest sposobem życia i chce je kreować tylko według własnego upodobania, nie zwracając uwagi na wpływy zewnętrzne . Tak samo w jego życiu nie chce by było kreowane przez innych, pozostaje zawsze anonimowy. Jego motto życiowe to "In to the Wild" nawiązujące do słynnego filmu.

BLAKE BRASHER

16.12.2017 - 12.01.2018

Blake jest dogłębnie zauroczony światem i naturą rzeczywistości. Jego prace są odzwierciedleniem ludzkiej świadomości. Sekret polega na tym, że pracuje jednocześnie nad wieloma małymi obrazami.
Praca nad wieloma obrazami na raz pozwala mu na oddzielenie różnych pomysłów na kompozycję i temat, zamiast ulegać pokusie i umieścić wszystko na jednym obrazie.
Z biegiem czasu pojawia się pomysł jako zbiór wskazówek, jak stworzyć rodzaj obrazu, którym jest zainteresowany, a następnie używa tych wskazówek, aby stworzyć większe obrazy. Po opracowaniu takich szczegółów jak kolejność nakładania kolorów jak i ich proporcje Blake pracuje nad swoimi obrazami w pełnym skupieniu. Malarstwo tego amerykańskiego malarza zdawać by się mogło mieszaniną ekspresyjnie rzuconych plam i uderzeń pędzla. Po głębszej jednak analizie możemy zauważyć  formy które stają się opowiadać o rzeczywistości otaczającej Blakea.

KAMILA KARST

17.11.2017 - 15.12.2017

Kamila Karst urodzona w Swidnicy. Studiowała w Panstwowej Wyzszej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (obecnie Akademii Sztuk Pieknych im. Eugeniusza Gepperta) na wydziale Malarstwa Grafiki i Rzezby w latach 1900-1995 gdzie otrzymała Dyplom z wyróznieniem z grafiki artystycznej u prof. Andrzeja Basaja oraz projektowania graficznego u prof. Jana Jaromira Aleksiuna. Od 1997 r. jest członkiem ZPAP oddział we Wrocławiu. Główne dziedziny zainteresowan to: malarstwo, rysunek, formy przestrzenne (rzezby kartonowe), grafika uzytkowa, grafika warsztatowa (litografia , linoryt, akwaforta itd.) Jest autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granica. Prowadzi równiez działalnosc edukacyjna.

ARTUR CEGLIŃSKI

06.10.2017 - 16.11.2017

W moim malowaniu główną inspiracją jest życie codzienne, ludzie i ich nastroje. Nie samo malowanie jest dla mnie najważniejsze, lecz to, co chcę namalować. Mogę śmiało powiedzieć, że główną role w moich obrazach odgrywa człowiek i jego wyraz twarzy. Dlatego wszystkie obrazy, które maluję biorą swój początek w konkretnych sytuacjach, zdarzeniach, z książek, gazet, ulicy i telewizji. Wciąż spotykam ludzi, którzy dają mi inspiracje i energię, żeby malować, są to ich doświadczenia i oni sami. Obrazy są niczym dziecięce sny, deformując rzeczywistość, dają nadzieję na lepsze obcowanie ze sztuką. Moje obrazy są dla mnie niczym dzieci dla własnej matki, tak trudno mi się z nimi rozstać.

BERNARD NAGHI

18.09.2017 - 05.10.2017

Bernard Naghi to 23-letni fotograf z Rumunii. Jest na ostatnim roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Sztuki i Wzornictwa - Wydział Fotografii w Cluj-Napoca. Wystawa ta nosi tytuł „ Complementaris” , dotyczy serii analogowych zdjęć o kobiecej sylwetce, w kontraście z owocami. Owoce już od początku historii sztuki były wykorzystywane i posiadają przeróżną symbolikę. Niektóre prace mogą być postrzegane jako erotyczne, ze względu właśnie na tą symbolikę owoców i jej wykorzystanie.

PAWEŁ CHYTROWSKI

18.09.2017 - 05.10.2017

Paweł Chytrowski jak sam o sobie mówi jest artystą niepokornym. Patrząc na jego twórczość na pewno możemy powiedzieć o szczerości przekazu a co za tym idzie prawdziwej niczym nie skrępowanej sztuce. Różne formy wyrażania swojego ekspresyjnego i bardzo indywidualnego spojrzenia na rzeczywistość kreują nam obraz artysty nietuzinkowego i podejmującego tematykę czasami z krańców ludzkich zainteresowań. Wydobywanie na światło dzienne rzeczy, przedmiotów i spraw całkiem zapomnianych są w jego twórczości bardzo mocno akcentowane. Podkreśla to myśl o przemijaniu, uciekającej chwili czasem tak ważnej w życiu każdego z nas. Paweł obrał sobie przydomek artystyczny "Wariat" co jest chyba przekorą do jego poukładanej stonowanej i subiektywnej twórczości. Warto śledzić jego działania w sztuce bo zawsze są zaskakujące i odkrywają piękno w zwykłych prostych formach dodając im nutę nostalgii i magii.

MICHAŁ LISZKA

11.08.2017 - 17.09.2017

Rocznik 1979. Studiował na Akademii im Jana Długosza w Czestochowie, gdzie obronił dyplom malarski z wyróznieniem. Od wielu lat zajmuje sie malarstwem, a takze propagowaniem kultury i sztuki. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych, zbiorowych w Polsce i za granica. Załozyciel kilku galerii sztuki, organizator miedzynarodowych sympozjów artystycznych. Własciciel pracowni artystycznych, w których organizuje warsztaty plastyczne dla dzieci młodziezy i dorosłych. Kurator i organizator wielu wystaw i wydarzen artystycznych

HOREA SĂLĂGEAN

07.07.2017 - 10.08.2017

Horea Sălăgean jest artystą wizualnym urodzonym w Oradei w Rumunii. Studiował malarstwo na Wydziale Sztuki i Projektowania Timişoara. Horea eksperymentuje z niezmieszaną, silną techniką malarską opartą na gestualności. Horea jest wiecznym miłośnikiem koloru.

SARAH BOWYER

02.06.2017 - 06.07.2017

Sarah Bowyer jest włosko-angielską artystką. Mieszkała w Iranie, Malezji, Singapurze, Indonezji i Indiach, a także we Włoszech. To dzięki tym wielokulturowym i empirycznym aspektom, które powstały w jej wielojęzycznej sztuce, artystka pracuje nad przedstawieniem różnych planów towarzyszących ludzkiej wrażliwości, od najbardziej intymnych i emocjonalnych do najbardziej umysłowych i zewnętrznych. Wystawiana seria prac to powrót do rysunku, po dwudziestu latach czystego malarstwa. 

KAMILA BEDNARSKA

05.05.2017 - 01.06.2017

Kamila Bednarska urodziła sie w 1983 r. w Rzeszowie. Zajmuje sie grafika, rysunkiem i malarstwem. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od 2012 roku Prezes Fundacji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Inwencja, która wspiera wydarzenia kulturalne regionu podkarpackiego. Zorganizowała 6 wystaw indywidualnych i uczestniczyła w kilkudziesieciu wystawach zbiorowych, prezentowanych w kraju i za granica. Jest Członkiem Zwiazku Polskich Artystów Plastyków.

BARTOSZ FRĄCZEK

07.04.2017 - 04.05.2017

W swoim dorobku artystycznym ma ponad 80 wystaw indywidualnych, między innymi w Holandii, Szwecji, Danii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Belgii, Turcji, Anglii i na Węgrzech oraz prawie 200  wystaw zbiorowych na całym świecie. Na aktualnej wystawie pokazywane są prace pt.: O kobiecie, przedstawiającego kobiecą postać w różnych sytuacjach: pijącą kawę, paląca papierosa, odpoczywającą, czytającą gazetę czy też pijącą wino. Obrazy artysty to silna dawka mocnego koloru i pozytywnych emocji spływających na widza.